Dušan Randýsek - Arctic Cat Wildcat

Dušan Randýsek, vlaňajší vicemajster Európy v terénnych súťažiach Baja v triede UTV, majster republiky v offroadmaratónoch a trojnásobný účastník Rallye Dakar v kategórii motocyklov získal ďalšie úspechy na revolučnom americkom stroji Arctic Cat Wildcat 1000i. S týmto strojom získal napríklad prvé miesto na africkej púštnej Intercontinental Rally v kategórii strojov UTV, pričom v absolútnom poradí - teda spoločne so všetkými automobilmi - skončil na vynikajúcom deviatom mieste.

Intercontinental Rally štartovala v španielskej Almérii a končila v senegalskom Dakare. Nesmierne ťažká trať zaviedla stroje i posádky na skalnaté trasy pohoria Atlas, do prašných saharských pist aj hlbokých piesočných dún. Celých náročných 5500 kilometrov zvládol Arctic Cat Wildcat 1000i skvelým spôsobom. Pretekársky Arctic Cat Wildcat 1000i Dušana Randýska má všetky kolesá poháňané úplne sériovým dvojvalcovým motorom a bez paliva váží iba 750 kilogramov.

Dušan Randýsek o stroji Arctic Cat Wildcat 1000i: „Tento stroj má úplne vynikajíce odpruženie a veľmi príjemne riešený posed. Vďaka tomu sa mi aj dlhé etapy išli v relatívnej pohode a sám som bol prekvapený, že som nebol z jazdenia príliš fyzicky unavený. Stroj sa tiež veľmi dobrře ovláda a v zákrutách bezpečne sedí. Môj výsledok v rely mal ohlas aj u súperov, ktorí sa ale najviac čudovali, keď sa dozvedeli, že v nákladoch na pretekanie sme s týmto strojom zhruba na jednej tretine oproti ich technike.